![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 11654530
*
nr 1165 4530
Gouache
Sign Aspelin, Interiör, motivet: 44x60
Följerätt
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:01:04
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gouache interiör täckfärg vattenfärg
-
6005 Gouache
Signerad Hanafi. Abd. Motif från Slussen, 35x47 cm..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:12
*
Gouache
nr 1165 4530
Gouache
Sign Aspelin, Interiör, motivet: 44x60
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gouache interiör täckfärg vattenfärg
-
6005 Gouache
Signerad Hanafi. Abd. Motif från Slussen, 35x47 cm..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:12